NAWIGACJA NA ANDROIDA

nawigacja na androida pley

Nowoczesne przenośne urządzenia elektroniczne współpracują najczęściej z systemem operacyjnym Android, którego największą zaletą jest możliwość konfiguracji i dostosowania do potrzeb użytkownika. Obecne na rynku aplikacje można podzielić na:

  • płatnelubdarmowe. Nawigacje bezpłatne cieszą się popularnością wśród użytkowników, jednak często charakteryzują się ograniczoną funkcjonalnością, dużą liczbą reklam i nie zawsze dokładnymi danymi. Płatne aplikacje często wymagają dodatkowych opłat za korzystanie z przedłużenia korzystania z różnego rodzaju funkcjonalności.

  • wymagającedostępudoInternetulubdziałająceoff-line. Nawigacja on-line korzystając ze stałego połączenia z Internetem, aktualizuje mapy pobierając je z serwera. Z kolei korzystając z aplikacji off-line nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty wynikające z przesyłu danych, a mapy są wgrane w pamięć urządzenia.

Najpopularniejszą aplikacją działającą na androidzie jest nawigacja. Użytkownicy nawigacji samochodowej mają dostęp do różnych innych funkcji, między innymi do przydatnych informacji dotyczących miejsca, w którym obecnie się znajdują. Zastosowanie nawigacji na androida jest szerokie, można np.:

-nawiązywać bezpośredni kontakt z innymi użytkownikami przekazując i zdobywając informacje dotyczące trasy;

-na bieżąco śledzić lokalizację swych znajomych, jak również można informować innych użytkowników o swym aktualnym miejscu pobytu;

– wybierać ciekawe pod względem ukształtowania terenu czy krajobrazu trasy wycieczek rowerowych i pieszych.

Trzy najbardziej popularne wśród użytkowników nawigacje na androida:

– dostarczają informacje o lokalizacji fotoradarów oraz aktualnej sytuacji na drogach, z uwzględnieniem korków, wypadków, remontów czy kontroli policyjnych;

– umożliwiają trójwymiarowy podgląd widoku ukształtowania terenu całej Europy;

– alarmują kierowców o niedozwolonej prędkości;

– wskazują najprostszą trasę do celu;

– zapamiętują zachowania i preferencje kierowcy podczas jazdy;

– informują o warunkach pogodowych.

Wybierając aplikację na swoje urządzenie, należy wziąć pod uwagę obszar, dla którego jest dostępna, zakres udostępnianych informacji, szybkość i dokładność, częstotliwość odświeżania danych, jak również cenę i język.

Zostaw komentarz